Meltem Yılmazkaya: Annelik gönüllü bir delilik hali!

“Annelik, sevgiyi ve kaygıyı en uçta yaşadığınız, gönüllü bir delilik hâli” diyen Meltem Yılmazkaya, MAG dergisine anne olmasıyla birlikte hayatında gerçekleşen değişiklikler hakkında röportaj verdi.

“KONU EVLAT OLUNCA HER ŞEYİ YAPACAK GÜCÜ BULUYORSUN”

Bir süre İspanya’da olacağımız için, Toprak orada doğdu ve eşimle bebeğimize ikimiz bakıyoruz. Herkesten uzak olmak, özlemek, değişen hormonlarla birlikte gelgitler yaşamak çok normaldi ancak zordu süreç. Zor olacağını tahmin ediyordum ama öğrendim ki konu evlat olunca her şeyi yapacak gücü bir şekilde buluyorsunuz. Sizi siz yapan şeylerden fedakârlık da yapıyorsunuz ama biliyorsunuz ki bu bir süreç ve hayat eskisi gibi olmasa da benzer şekilde akacak.

“EN BÜYÜK FARKINDALIĞIM”

Anneler Günü mesajını paylaşan 39 yaşındaki oyuncu, “Anaç olmak ve anne olmak aynı şey değilmiş, benim en büyük farkındalığım bu oldu. Anne olmadan önce herkes, ‘Sen çok anaçsın, anne olmalısın’ diyordu. Annelik büyük bir emek, sabır ve çoğu zaman vazgeçişler de içeriyor. Anaçlık hemen her canlıya gücünüzün yettiği kadar gösterdiğiniz ilgi, sevgi, şefkat ama annelik bazı eksik olduğunuz hallerde, herhangi bir neden kabul etmiyor. O gücü her zaman bulmanız gerekiyor. Kendi isteğiyle bu hayata gelmeyen, sizin bakımınıza ihtiyacı olan küçük bir insan oluyor artık hayatınızda. Kalbinde anneliği hisseden, anne olan herkese, her şeyi göğüsleyebileceğimiz sağlam kalpler diliyorum. Hepsi ‘iyi ki’ var” ifadelerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x